Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

středa - 22.3.dnes otevřenoposl. vstupnávštěvnost
Bazén 06:00 - 22:00 20:30 21 / 32
Wellness 14:00 - 22:00 20:30 13 / 38
Solárium 06:00 - 22:00 21:00 0 / 1
Posilovna 06:00 - 22:00 20:30 23 / 15
533 033 800
(Po-Pá 8:00-15:30)
info@starezsport.cz
Sportoviště
Úvod Úvod

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

Uděláte-li necelých dvě stě kroků z brněnského náměstí Svobody směrem k náměstí Moravskému, nemůžete nás minout. Na ulici Rašínově najdete naše centrum v historické budově lázní, po pravé straně. V samotném centru města tak objevíte vše, co potřebujete ke kvalitnímu odpočinku - bazén, wellness, občerstvení, posilovnu a také solárium.

Bazén

Známý oválný bazén měří na délku 18 m a na šířku 7 m. Je hluboký až 2,20 m, ale u vstupu má hloubku pouhých 0,60 m. Náš bazén je tak ideálním místem k tomu, abyste své děti naučili plavat, nebo se věnovali relaxačnímu plavání, ať už jste jakéhokoliv věku. Ve vodě teplé 27,5 stupňů, a ve vířivé lázni s teplotou 36°C, si skvěle odpočinete.
Další informace zde.

Wellness

V přízemí vedle bazénu naleznete velmi příjemnou wellness zónu s parní lázní, infra a dvěma finskými saunami. Při ochlazovací části doporučujeme masážní sprchu, ochlazovací bazének nebo studnu s ledovou tříští. Dále můžete vyzkoušet Kneippův chodník pro lepší prokrvení dolních končetin a nebo si poležet v klidu odpočívárny, která se nachází v horním patře.
Další informace zde.

Občerstvení

Před sportováním u nás pořídíte energetické nápoje, po skončení vašeho programu můžete posedět u kávy v příjemném prostředí baru v 1. patře. Těšíme se na vás!
Další informace zde.

Posilovna

Odpočinek u nás může být i aktivní. V prvním patře našeho centra je vám k dispozici moderní posilovna s cvičebním sálem. Ručíme za to, že vás špičkové posilovací stroje STAR TRAC uspokojí, i když jste v tomto ohledu náročným uživatelem. A pokud by se vám v našem cvičebním sále (65 m2) zalíbilo, rádi vám jej pronajmeme.
Další informace zde.

Solárium

Spěcháte-li, navštivte třeba jen naše solárium! Umístili jsme je hned ke vstupu, abychom vás nezdržovali. 

Dopřejte si čas od času trochu luxusu. Jistě toužíte po tom, abyste mohli být hýčkáni něčím neobvyklým. Právě pro vás máme k dispozici solárium Hapro Luxura X7 s 38 trubicemi a s mnoha atraktivními vlastnostmi, jako je clona mezi horní a dolní deskou solária s povrchovou úpravou v téže barvě, ergonomický profil lůžka Contour-Plus, opalovač ramen BackFlex nebo chlazení těla i tváře. 
Další informace zde.

Rehabilitace

Ve druhém a třetím patře poskytuje Centrum rehabilitační a sportovní péče zdravotní rehabilitaci. Je pochopitelně dostupná výtahem. Pokud pro své zdraví potřebujete vodoléčbu, masáže, magnetoterapii, elektroléčbu či limoplast, kontaktujte CSP.

Z historie lázní

Budova, tzv. Ústředních lázní, byla postavena okolo roku 1890 na místě bývalých zahradních lázní Diana. Na sklonku 2. světové války byla zasažena při náletu bombou a přišla tak o dvě patra ve střední části. Během let se potom objekt postupně opravoval a rekonstruoval. Využíván byl zejména bazén, který byl od prvních poválečných let výukovým centrem plavání mládeže v Brně. Od té doby až do roku 1991 se také Rašínova nazývala ulicí "9. května".

V posledních dvaceti letech získal bazén při modernizaci nové obklady, šatny a sociální zázemí. Proběhla také rekonstrukce 3. patra objektu, které je vybaveno pro rehabilitační tělocvik, a poté bylo přebudováno i masážní a vanové oddělení ve 2. patře. Celá budova získala v roce 2000 novou fasádu (při opravě průčelí se vycházelo z dobových fotografií), má vyměněná okna a moderní vstupní portál. Dobové fotografie z historie budovy lázní najdete zde a fotografie z módní dobobové přehlídky konané k 110 výročí otevření budovy Lázní Rašínova jsou k nahlédnutí zde.

Chci ušetřit

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích
a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu!

Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

Chci ušetřit