Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

sobota
6.6.
otevřeno do 20:00
poslední vstup 18:30
  • Bazén zavřen
  • Posilovna otevřena
Návštěvnost
0 / 18
0 / 0
0 / 15
1 / 1
Sportoviště
Úvod Úvod

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova

Uděláte-li necelých dvě stě kroků z brněnského náměstí Svobody směrem k náměstí Moravskému, nemůžete nás minout. Na ulici Rašínově najdete naše centrum v historické budově lázní, po pravé straně. V samotném centru města tak objevíte vše, co potřebujete ke kvalitnímu odpočinku - bazén, wellness, občerstvení, posilovnu a také solárium.

Bazén

Známý oválný bazén měří na délku 18 m a na šířku 7 m. Je hluboký až 2,20 m, ale u vstupu má hloubku pouhých 0,60 m. Náš bazén je tak ideálním místem k tomu, abyste své děti naučili plavat, nebo se věnovali relaxačnímu plavání, ať už jste jakéhokoliv věku. Ve vodě teplé 27,5 stupňů, a ve vířivé lázni s teplotou 36°C, si skvěle odpočinete.
Další informace zde.

Wellness

V přízemí vedle bazénu naleznete velmi příjemnou wellness zónu s parní lázní, infra a dvěma elektrickými saunami. Při ochlazovací části doporučujeme masážní sprchu, ochlazovací bazének nebo studnu s ledovou tříští. Dále můžete vyzkoušet Kneippův chodník pro lepší prokrvení dolních končetin a nebo si poležet v klidu odpočívárny, která se nachází v horním patře.
Další informace zde.

Občerstvení

Před sportováním u nás pořídíte energetické nápoje, po skončení vašeho programu můžete posedět u kávy v příjemném prostředí baru v 1. patře. Těšíme se na vás!
Další informace zde.

Posilovna

Odpočinek u nás může být i aktivní. V prvním patře našeho centra je vám k dispozici moderní posilovna s cvičebním sálem. Ručíme za to, že vás špičkové posilovací stroje STAR TRAC uspokojí, i když jste v tomto ohledu náročným uživatelem. A pokud by se vám v našem cvičebním sále (65 m2) zalíbilo, rádi vám jej pronajmeme.
Další informace zde.

Solárium

Spěcháte-li, navštivte třeba jen naše solárium! Umístili jsme je hned ke vstupu, abychom vás nezdržovali.
Další informace zde.

Rehabilitace

Ve druhém a třetím patře poskytuje Centrum rehabilitační a sportovní péče zdravotní rehabilitaci. Je pochopitelně dostupná výtahem. Pokud pro své zdraví potřebujete vodoléčbu, masáže, magnetoterapii, elektroléčbu či limoplast, kontaktujte CSP.

Z historie lázní

Budova, tzv. Ústředních lázní, byla postavena okolo roku 1890 na místě bývalých zahradních lázní Diana. Na sklonku 2. světové války byla zasažena při náletu bombou a přišla tak o dvě patra ve střední části. Během let se potom objekt postupně opravoval a rekonstruoval. Využíván byl zejména bazén, který byl od prvních poválečných let výukovým centrem plavání mládeže v Brně. Od té doby až do roku 1991 se také Rašínova nazývala ulicí "9. května".

V posledních dvaceti letech získal bazén při modernizaci nové obklady, šatny a sociální zázemí. Proběhla také rekonstrukce 3. patra objektu, které je vybaveno pro rehabilitační tělocvik, a poté bylo přebudováno i masážní a vanové oddělení ve 2. patře. Celá budova získala v roce 2000 novou fasádu (při opravě průčelí se vycházelo z dobových fotografií), má vyměněná okna a moderní vstupní portál. Dobové fotografie z historie budovy lázní najdete zde a fotografie z módní dobobové přehlídky konané k 110 výročí otevření budovy Lázní Rašínova jsou k nahlédnutí zde.

Chci ušetřit

Naše čipové hodinky můžete použít na sedmi našich sportovištích
a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu!

Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

Chci ušetřit